туристсько-рекреаційної діяльності, Буковинських Карпат, Середнього Подністров’я, отдых, Rest
Обґрунтування нових підходів у дослідженні туристсько-рекреаційної діяльності (на прикладі Буковинських Карпат та Середнього Подністров’я)
Обоснование новых подходов в исследовании туристско-рекреационной деятельности (на примере Буковинских Карпат и Среднего Поднистров’я) Статьи
За основу аналізу природних передумов розвитку туризму та рекреації пропонуємо взяти ландшафтний комплекс. Дослідження ландшафтної структури території Буковинських Карпат та Середнього Придністров’я проводили раніше науковці географічного факультету ЧНУ – Воропай Л.І., Рибін М.М., Раковська Е.М., Біксей П.М., Дутчак М.В., Чернега П.І., Проскурняк М.М., Скрипник Я.П. та ін.
Ландшафтна карта території, на наш погляд, є потужним джерелом інформації для комплексного аналізу природних умов та обґрунтування висновку щодо придатності їх використання в означеній сфері діяльності. Говорячи про ландшафт, маємо на увазі не його ідеальний природній варіант, а ландшафт вже відповідно змінений антропогенним пресом. З одного боку означена територія практично не має природних комплексів в їх первісному варіанті; з іншого - туризм та рекреація (як було зазначено вище) для свого існування та розвитку потребують такого важливого чинника, як інфраструктура. Тому, одним із принципів вивчення даних проблем повинен бути принцип природно-антропогенного сумісництва [15].
Антропогенний ландшафт, як і натуральний, має властивість до саморозвитку за тими ж природними закономірностями що і натуральні. Знаючи процеси, які відбуваються в природних (натуральних) комплексах, їх взаємозв’язки можна робити аналітичні прогнози стосовно стійкості до рекреаційного навантаження, а відповідно й до величини рекреаційної ємності ландшафту. Саме вона (рекреаційна ємність - максимально допустима величина антропогенних змін) дає можливість утримати природний комплекс в придатному стані для рекреації та туризму, не допускаючи рекреаційної дигресії ландшафту, яка приводить до занепаду та згортання означеного виду діяльності взагалі.
Источник: Дутчак С.В. Обґрунтування нових підходів у дослідженні туристсько-рекреаційної діяльності (на прикладі Буковинських Карпат та Середнього Подністров’я) / Опубліковано: Історія української географії. Всеукраїнський науково-теоретичний часопис. –
Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. – Випуск 10 (2). – С. 57-63: http://tourlib.net (использовать материалы возможно только в личных не коммерческих образовательных целях. Все права принадлежат их авторам)